Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jiří Kantor

 

     Jiří Kantor, narozen v roce 1973 v Havířově. Ve svých 17 letech uvěřil v Krista a stal se křesťanem, a ve 22 letech spolu s manželkou Janou odjeli na Plzeňsko pomáhat druhým věřícím i hledajícím. Více jak deset let učil v Křesťanské akademii mladých vedoucí mládeží různých protestantských církví předmět systematická teologie a různé metody studia Bible. Sám o sobě říká, že je "chronický samouk". Přesto, aby mohl dělat místního duchovního, musel studovat teologii a pastoraci v Praze v ECM. Sloužil v několika církvích jako pastýř a kazatel. V osobním životě se rád věnuje čtení knih, tenisu, hokeji a rybaření, sledování kvalitních filmů. V profesním pak doprovázení věřících i přátel, nejvíce ovšem teologii a biblistice, která vede k praktickému životu v církví i mimo ní.

     Nyní je příležitostným kazatelem Českobratrské církve evangelické i všude, kde ho různé sbory křesťanů zvou. Nejvíce se ovšem cítí být misionářem v bývalých Sudetských oblastech na západě Čech. Rád by tady s manželkou v Nýřanech obnovil evangelický sbor. Má rád všechny církve, všechna světová náboženství i jakýkoliv svobodný názor. Žije v Nýřanech s manželkou Janou a dvěma syny Janem a Matějem.

     Z jeho dílny internetových knih je možné si zadarmo vybrat na této adrese:

 

Příběhy nenápadných

- Otázky křehké Michaely (2014): www.nova-kniha.estranky.cz (O mladém začínajícím kazateli Lukáši).

- Schůzky s umírajícím (2015): www.schuzky.estranky.cz (Druhý příběh mladého kazatele Lukáše, kdy se setkává se svým dlouholetým věřícím přítelem v jeho posledních dnech života).

- Když se ke slovu hlásí život (2016): www.hlaszivota.estranky.cz (Poslední příběh Lukáše v jeho nejtěžší životní zkoušce).

 

Tématické

- Mohu chodit s nevěřícím? (2014): www.chozenisnevericim.estranky.cz (Co je asi dobré promyslet dopředu na toto téma).

- Mohu nesouhlasit - přitom rozumět (2014): www.mohurozumet.estranky.cz (O životním přístupu, který staví mosty v mnoha různých situacích).

- Po větru - o duchovních darech ve vztazích (2014): www.novykabat.estranky.cz (Co vlastně dělá svatý Duch ve svých projevech?).

 

- Z deníku JK. (stále rozepsaný): www.denikkazatele.estranky.cz ("Co bych si rád pamatoval - co bych rád sdílel s ostatními.").

- Pramínky (2017): www.praminky.estranky.cz ("Krátké příběhy z období, kdy jsem byl přinucen změnit zaměstnání i církev.").

 

Sbírky kázání

V blízkosti tekoucích vod (2013): www.sbirkakazani.estranky.cz

Ke kořenům vysokých stromů (2014): www.korenystromu.estranky.cz

- Jím jen z drobků spadlých na zem (2015): www.drobecky.estranky.cz

- "Velmi prosím, ať jsem ostudou co nejméně" (2016): www.kazani.estranky.cz

- "Umím se ptát?" (2016): www.otazky2017.estranky.cz

V temnotách za světlem (2016-17): www.vtemnotach.estranky.cz

- Pouštní požehnání (2017): www.mlha.estranky.cz

- S novými možnostmi (2017): www.novemoznosti.estranky.cz